Trwa ładowanie proszę czekać ...

Regulator temperatury do ogrzewania podłogowego - jaki wybrać?

3 marca 2017

Ostatnio niektórzy zwolennicy popularnej podłogówki ulegają okresowej modzie na takie rozwiązanie grzewcze, ale dla wielu system ogrzewania podłogowego oznacza przede wszystkim, bezpieczeństwo i wygodę. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jaki regulator temperatury do ogrzewania podłogowego wybrać. Przeczytaj go koniecznie!

Wnętrza bez grzejników

Zacznijmy od tego, że ogrzewanie podłogowe to dziś bardzo modne rozwiązanie, często stosowane w nowych obiektach mieszkalnych, m.in. w domach jednorodzinnych. Otóż we wnętrzach ogrzewanych podłogówką nie instaluje się typowych grzejników, gdyż ciepło rozprowadzane jest równomiernie specjalnymi matami grzejnymi, które ukryte są pod podłogą na całej powierzchni ogrzewanego pomieszczenia. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy nie przepadają za widokiem, nie pasujących do całościowej aranżacji, kaloryferów umieszczanych na ścianach. Poza tym ogrzewanie podłogowe dobrze sprawdza się również w domach, w których przebywają małe dzieci, ponieważ maluchy często bawią się na podłodze, lubią również chodzić i biegać po niej na boso. Wiadomo, że zabawa na ogrzewanej podłodze będzie więc dużo bezpieczniejsza, nawet jeśli posadzka wykonana jest z kafli lub płytek ceramicznych.

Funkcjonalność podłogówki

Mówi się, że ogrzewanie podłogowe jest nie tylko estetyczne, funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, ale również znacznie tańsze od innych systemów grzewczych. Pamiętajmy jednak o tym, czy instalacja grzewcza będzie pracować w sposób oszczędny dla naszych portfeli, nie decyduje tylko wybór kotła czy elementu grzejnego, jak maty podłogowe, grzejniki itd. Na pewno największy wpływ na koszty mają źródła ciepła, czyli gaz, węgiel, energia elektryczna itp., które wykorzystuje się do ogrzewania. Bardzo istotne jest ponadto stałe kontrolowanie sprawności i wydajności całej instalacji grzewczej oraz regulacja temperatury umożliwiająca stałe i optymalne zarządzanie ciepłem.

Podłogowe centrum zarządzania

Przede wszystkim oszczędność ogrzewania podłogowego zależy w dużej mierze od źródła ciepła, ale i od sposobu jego wykorzystywania. Otóż nawet najbardziej energooszczędny piec czy kocioł grzewczy nie spełni dobrze swojej funkcji, jeśli nie będzie właściwie dopasowany do kubatury przestrzeni, którą ma ogrzewać. Straty ciepła, jakie powstają podczas przypadkowego otwierania okien w zimie (bez wyłączania pieca), również w dużym stopniu przyczyniają się do zwiększenia rachunków za ogrzewanie i energię elektryczną.

Szukasz najlepszych regulatorów temperatury do Twojego domu? Koniecznie sprawdź ofertę sterownikitech.pl!